Важлива тема – цікава подія. Центр християнського життя та Ірпінська біблійна церква спільно провели чотириденний гомілетичний семінар-тренінг.
Більше 80 проповідників різного віку і стажу прагнули поглибити свої знання у мистецтві проповідування. У цьому їм допомагали пастори які водночас є проповідниками і викладачами.
Пастор Сергій Перевишко (Ірпінська біблійна церква) навчав 9 крокам, за допомогою яких біблійний уривок мав стати проповіддю. Пастор Олег Боднар (церква ЄХБ м. Трускавець) вчив про те, наскільки важливою є акуратна праця з текстом і як це робити. А ще були інші цікаві теми: пастор Сергій Сологуб (Ірпінська біблійна церква) ділився про те, як проповідуючи не забувати про Бога. Пастор Станіслав Ґрунтковський (Ірпінська біблійна церква) ділився досвідом як проповідувати нецерковним людям і за межами богослужіння. Пастор Ґ. Я. Рьоттінг говорив про три складові змісту проповіді, за якими проповідник міг би себе перевірити. Я (Микола Романюк, ІБЦ) викладав дві теми щодо особистого розвитку проповідника і про кроки, які необхідні для якісного зросту проповідництва у помісній церкві.
2
Головною книгою семінару стала книга пророка Йони. Брати викладали принципи праці з текстом і підготовки проповіді опираючись на цю старозаповітню книгу. Коже учасник семінару-тренінгу мав змогу особисто приготувати пояснювальну проповідь на один з уривків книги пророка Йони. А пастори ІБЦ щодня на біблійній годині проповідували по одному розділу з пророка Йони. (Звичайно, це був не єдиний приклад – викладачі використовували багатсто біблійних текстів і Старого і Нового Заповітів).
Окрім загальних семінарів були тренінги: учасники у малих групах відвідували по черзі три класи – практика приготування проповіді, практика праці над текстом і практика презентації проповіді.
Семінар залишив якнайкраще відчуття не лише у мене але й у більшості учасників. Очевидно було що проповідуванню потрібно вчитися, обмінюватися досвідом і навіть повторювати відоме. Нас мабуть об’єднувала спільна мета – у наших церквах має вирости якість проповідування: проповіді мають бути більше біблійні і краще приготовлені. На жаль, спостерігаю сьогодні у більшості відомих мені баптистських церквах лише декларативну важливість проповіді. А на практиці проповіді не приготовлені, ви витікають з біблійного тексту, не актуальні, не дають виклику, нічого не змінюють. Тому пастори і проповідники потребують значно відповідальніше відноситися до надважливого служіння – проголошення слова Божого і прикладати зусилля до того, щоб розвивати проповідування у помісній церкві.
3Вартує з усією серйозністю прийняти слова, записані апостолом Павлом:Не занедбуй благодатного дара в собі, що був даний тобі за пророцтвом із покладенням рук пресвітерів. Про це піклуйся, у цім пробувай, щоб успіх твій був явний для всіх! Уважай на самого себе та на науку, тримайся цього. Бо чинячи так, ти спасеш і самого себе, і тих, хто тебе слухає! І Тимофія 4,14-16
P.S. Дати і теми наступних семінарі:
1-24 березня 2013 – БОГОСЛУЖІННЯ: БОГОСЛОВ’Я ТА ПРАКТИКА
08-11 жовтня 2013 – ВІД ТЕКСТУ ДО ПРОПОВІДІ. Семінар-тренінг для проповідників.

НА ПОДІБНУ ТЕМУ

Романюк Микола
Поділитися:

Залишити відповідь

Романюк Микола
Романюк Микола

Старший пастор ІБЦ

Матеріал дотичний до розділу:

Чоловіче служіння ІБЦ

Недільне зібрання

Виберіть зручний час. Три однакових Богослужіння.

9:0011:0013:00

АКТУАЛЬНО 365

Відеогалерея ПО ТЕМАХ

О

П

Р

С

сховатипоказати

© 2022, Ірпінська Біблійна Церква
Розробка та модерація