Згадуючи себе в 14 років, мушу зізнатися, що мене лякали запитання на кшталт, ким я хочу працювати або, які у мене плани на майбутнє. А особливо мене напружували пані, які з видом експертів з усього на світі обговорювали мої професійні нахили з батьками: «Історію любить, математичку не слухає, непосидюча, але старанна… Напевне, що стане юристом. Ну, або економістом». 

На щастя, ера фанатичної прихильності до цих двох спеціальностей віджила своє, а сучасна молодь почуває себе набагато вільніше у виборі майбутньої професії. По-перше, зараз, завдяки Інтернет та сучасним технологіям, підлітки знають набагато більше, ніж мої однолітки у 2000-і роки з дискетами та модемним зв’язком. По-друге, діти тепер дорослішають швидше, та раніше починають усвідомлювати свої чіткі бажання, наприклад нову комп’ютерну гру чи стильні оксфорди, а отже й знають, де взяти кошти на ці блага. По-третє, більшість професій та навичок – від обробки дерева до написання сайтів, які раніше треба було опановувати в навчальних закладах, тепер можна здобути просто завдяки своїм наполегливим старанням і перегляду навчальних відео-роликів на Youtube. Або пройти короткострокові інтенсивні курси, які доступні як школярам, так і людям старшого віку.

Та головна проблема професійної орієнтації молоді лежить у зовсім іншому полі – це страх перед майбутнім, сумніви, а також часто просто відсутність позитивного прикладу в родині чи авторитетів.

Саме тому команда служителів з Ірпінської біблійної церкви вирішила запропонувати молоді Ірпеня сучасну альтернативу невідомості – познайомитися, а потім і спробувати себе в найпопулярніший на сьогодні сфері – IT-технологіях.

9 грудня у Світлиці зібралися дівчата та юнаки віком від 14 до 20 років, а також всі бажаючі, аби послухати презентації про різні IT-спеціальності. Для них виступили спікери-професіонали у своїй сфері, християни. Зокрема ми почули про графічний дизайн, переваги та можливості роботи фрілансером від Анни Потєряєвої; програміст з Java Денис Горбань, з PHP – Роман Мельничук та верстальник Олексій Головін зробили екскурс у свої професії, які зараз вважаються трендовими, враховуючи конкурентний рівень заробітних плат; фотограф Григорій Нікіфорець у своїй промові сказав, що не займається нічим особливим, адже фотографують зараз усі, але, коли бачиш його роботи, то розумієш, що за цим стоїть надзвичайно цікавий процес – ідея, втілення, монтаж, обробка, а як результат – якісні фото та відео; Віталій Якименко розповідав про роботу фахівця з 3D графіки та про те, які дивовижні ідеї можна втілювати, маючи лише відповідні програми на комп’ютері та багату уяву.

20171209 123155

Цього дня ключовим став виступ Ігоря Фостенка – власника бізнесу Enjoy the Wood та лідера молодіжного руху ІБЦ «Світло». Він розповів про свої поневіряння у підлітковому віці, свій шлях до Бога, в результаті якого, звичайний хлопець став підприємцем, щасливим чоловіком та батьком трьох дівчаток.

photo5346091655171778660

В кінці зустрічі бажаючі мали змогу зареєструватися на відповідний короткий курс-введення в спеціальність від кожного спікера. Організатори заходу планують їхнє проведення у лютому, а також висловлюють сподівання, що з Божою допомогою, наші мотиваційні заходи стануть корисними для кожного у виборі професії.

20171209 123724
На завершення зустрічі ми запропонували усім учасникам зареєструватися на відповідний короткий курс уведення у спеціальність від кожного спікера, який планується у лютому,  та озвучили надію, що нша мотиваціні заклики стануть актуальними для кожного у виборі професії.
Сидорчук Яся
Поділитися:

Залишити відповідь

Матеріал дотичний до розділу:

Молодіжне служіння ІБЦ

Недільне зібрання

Виберіть зручний час. Три однакових Богослужіння.

9:0011:0013:00

АКТУАЛЬНО 365

Відеогалерея ПО ТЕМАХ

О

П

Р

С

сховатипоказати

© 2022, Ірпінська Біблійна Церква
Розробка та модерація