12 квітня, в суботу, у молодіжній залі Ірпінської Біблійної Церкви відбулася чергова зустріч Сімейного Клубу «Кохати з насолодою». Чергова, проте незвична. Тому що відбувалася вона за тиждень до українського Великодня і практично за кілька днів до єврейської Пасхи. І саме тому була проведена в єврейському стилі, під єврейську музику, ще й приправлена майже єврейським пригощенням! Але давайте про все по черзі. «На початку була…»  – музика! Ще на сходах усіх прибулих зустрічали звуки мелодії, якою традиційно стогнала душевна єврейська скрипка…  Пізніше теж була музика, багато музики, багато національної  єврейської музики, якою і звеселяв, і зворушував гурт «Дерех» – гості з Київської Єврейської Месіанської  Громади. До речі, назва гурту пішла від слова, що на івриті означає «шлях» або ще «глибше» – «люди, що знають Шлях». Тож під гучні акорди гурту час летів стрілою: традиційні конкурси й розваги, інформація про святкування Пасхи у різних країнах світу, історії, що пов’язані з Пасхою,  якими ділилися пари, або ж сімейні святкові традиції. Подружжя розповіли багато історій про традиції святкування Воскресіння Христа за сімейним столом, у колі своїх родин.

pasha_simeyniy_vechir_6

pasha_simeyniy_vechir_4

І це невипадково: адже Пасха й справді  – сімейне свято, як і ствердив наш київський гість – магістр богослов’я та професор Старого Заповіту Володимир Яким. Тому напередодні Великодня було б, як ніколи,  доречно взяти уроки сімейної мудрості з єврейського досвіду та Закону Божого, якими він і ділився з усіма присутніми.

pasha_simeyniy_vechir_2

Запам’яталося кілька думок. По-перше, єврейське визначення саме подружньої любові: це не обпікаюча їжа, що повільно вистигає, ні. Це «холодний суп, розлитий по гарячим тарілкам». Інакше кажучи, традиційний принцип щасливих стосунків  довжиною в життя – «Любов Приходить». По-друге, є ще один принцип, що звучить як «Тато Вдома» і означає буквально, що тато – голова сім’ї, її основа, він піклується про родину, він любить свою дружину та виховує своїх дітей. Гарний приклад  для кожного українського чоловіка, чи не так? І ще одне. Свято Пасхи дане людям, щоби завжди пам’ятали, як Бог визволив їх, раділи свободі та передавали  цю радість наступним поколінням. А де, як не в сім’ї, це можливо робити якнайкраще? Тож, врешті, маємо дуже корисні поради для святкування, для родинного щастя, для кохання з насолодою.
Шалом!

pasha_simeyniy_vechir_7

pasha_simeyniy_vechir_1

 

 

НА ПОДІБНУ ТЕМУ

Ільницька Зоя
Поділитися:

Залишити відповідь

Ґрунтковський Станіслав
Ґрунтковський Станіслав

Матеріал дотичний до розділу:

Малі групи для сімей

Сімейне служіння ІБЦ

Недільне зібрання

Виберіть зручний час. Три однакових Богослужіння.

9:0011:0013:00

АКТУАЛЬНО 365

Відеогалерея ПО ТЕМАХ

О

П

Р

С

сховатипоказати

© 2022, Ірпінська Біблійна Церква
Розробка та модерація