29 травня на території Ірпінської Біблійної Церкви відбулися змагання в рамках проекту «За життя». Цього разу змагалися стрітболісти.

Стрітбол це різновид баскетболу. Дві команди грають на баскетбольному майданчику в одне кільце. У кожній команді, як правило, троє гравців.

Цьогорічний турнір Belka streetball cup проходив в рамках Кубку Української стрітбольної Ліги. Загалом у 2010 році в Україні заплановано провести 21 всеукраїнський турнір. У цих зустрічах команди набирають залікові очки, за кількістю яких визначаються фіналісти. Зауважу, що для нашого міста дуже почесно приймати всеукраїнські змагання з цього популярного виду спорту.

Турнір зібрав 24 команди: вісім з Ірпеня, тринадцять з Києва та по одній команді з Іванкова, Бучі, Білої Церкви. Після жеребкування було створено чотири групи по шість команд. До наступного кола змагань мали вийти по дві команди з кожної групи.

Як показали групові змагання, з Києва прибули дуже серйозні гравці. До чвертьфіналу потрапила команда «Грін Тім» з Ірпеня, «Фейк» з Білої Церкви та шість київських команд — «Стиль брату», «Юкон», «Дим», «Літаючі Корови», «Неадекватні кальмари» та «Nihao».

У перерві між груповими іграми та іграми плей-оф був проведений конкурс кидків згори. Свою майстерність продемонстрували чотири спортсмени. Переміг Олександр Дорошков з Білої Церкви.

Результати чвертьфіналу:

«Nіhao» — «Літаючі Корови» — 14:16;

«Фейк» — «Грін Тім» — 17:9;

«Стиль Брату» — «Неадекватні кальмари» — 17:14 (овертайм);

«Юкон» — «Дим» — 10:14.

На жаль, на цій стадії вибула з боротьби команда «Грін Тім» — єдина серед Ірпінських команд, що дійшла до чвертьфіналу.

У півфіналі «Літаючі Корови» поступилися «Фейку» з рахунком 13:16, а «Дим» переміг команду «Стиль Брату» — 15:14.

«Фейк» пробився у фінал завдяки впевненій грі під кошиком Олександра Дорошкова та влучним дальнім кидкам усіх гравців. Досвідчена команда «Дим» упродовж гри трималася на декілька очок позаду минулорічного переможця цього турніру команди «Стиль брату», але в останні хвилини сконцентрувала зусилля і здобула переможне очко.

У матчі за третє місце «Стиль брату» переміг «Літаючих Корів» (22:15). Відмінно зіграли Сергій Гаркавенко («Стиль братів») та Володимир Ліщук («Літаючі Корови»). Ось імена бронзових призерів Belka streetball cup: Андрій Супруненко, Ніл Немировченко, Ігор Чекушкін, Сергій Гаркавенко. (До речі, команда «Стиль брату» має таку назву тому, що в її складі грають брати-близнюки Ніл та Дмитро Немировченки, які запам’яталися ірпінським уболівальникам ще минулого року. На жаль, цього разу Дмитро не зміг взяти учать у змаганнях.)

Фінал став справжньою прикрасою турніру. Команда «Дим» — одна із найкращих в Україні, декілька років тому представляла Україну на турнірі Moskow Open, який збирає найсильніші команди зі Східної Європи, минулого року посіла друге місце у фіналі Української стрітбольної Ліги, нещодавно стала першою серед сімдесяти команд на турнірі, що проводився у Парковому містечку в Києві. Молода команда «Фейк» заявила про себе на попередньому київському турнірі. Хлопці продемонстрували дуже впевнену гру, проте вибули з подальшої боротьби в 1/16 фіналу, зазнавши поразки від того ж «Диму» (15:5).

І ось ці команди знову зустрілися на спортивному майданчику. На початку гри «Фейк», уміло користуючись дальніми кидками у поєднанні із швидкими проходами під кошик, упевнено зберігав перевагу у 4–6 очок. Коли рахунок став 18:12, багато хто вирішив, що матч закінчиться без особливих проблем на користь білоцерківських спортсменів (гра у фіналі триває до 21 очка). Проте супротивник був дуже досвідчений. «Дим» почав уважніше грати в захисті, посилив атаки і врешті-решт виборов вирішальне очко. Фінал завершився з рахунком 21:20.

222

Після фінального матчу відбулася церемонія нагородження. Команда «Стиль брату», що посіла третє місце, отримала дисконтні сертифікати магазину AND1, команда «Фейк» (Олексій Бесараб, Роман Бабич, Олександр Дорошков, Сергій Шевцов), яка була другою, — чотири баскетбольні м’ячі, а переможці, команда «Дим» (Влад Боровик, Олексій Солов’ян, Олександр Руденко) — грошовий приз (1000 грн). Крім того, усі призери нагороджені дипломами, медалями та кубками. Приз кращого гравця турніру дістався Сергію Шевцову («Фейк»).

У рамках турніру було також визначено кращу команду ірпінського регіону — «Грін Тім», яка пройшла до чвертьфіналу. Ця команда представлятиме Ірпінь на всеукраїнському турнірі християнського проекту «За життя».

Дякуємо всім, хто допоміг організувати цей турнір, — начальнику відділу фізичної культури та спорту м. Ірпеня Андрію Страховському, головному лікарю міжміської станції швидкої медичної допомоги Сергію Ігумнову, який забезпечив чергування машини швидкої допомоги, а також Ірпінській Біблійній Церкві та баскетбольному магазину AND1.

{datsopic id=76 align=left}{datsopic id=74 align=left}{datsopic id=72 align=left}{datsopic id=71 align=left}