По дорозі на зібрання я ще закінчувала робочі справи і думала про те, що важко буде відволіктися від гамірного і напруженого дня та налаштуватися на роздум. Але це було до того як я потрапила в залу, прикрашену для хліболамання.  Червоне світло, свічки, ілюстрація Голгофи – дуже гарний інтер’єр відображав  урочистість вечора. Були розставлені столи, на кожному стояла свічка та чаша з вином. Вечір та розум потроху наповнювалися миром.
Pasha_2016_proslavl
Наше передвеликоднє хліболамання було незвичайним – його провели для нас Леонід та Наталя Крутер з місії «Євреї за Ісуса». Це була чудова нагода згадувати жертву Христа і провести цей вечір так, як його востаннє провів Христос зі своїми учнями – святкуючи єврейський Песах. Першим звертанням Леоніда до церкви було: «Шалом!» І це дійсно те, чого потребує, здається, кожен сьогодні: миру з Богом, з собою, з ближніми. Що б не відбувалося в душі кожного, хто прийшов, що б ми не проходили, Бог каже: «Шалом».
Леонід сказав чудові слова про те, що Бог заповів святкувати в сімейному колі. І в цей вечір, коли вся церква сиділа за круглими обідніми столами, ця сімейність відчувалася особливо.
«Песах» з єврейської мови перекладається як «Бог збирає і захищає своїх дітей», а пасхальна вечеря називається «седер».
За традицією седер починається з того, що жінка запалює свічки – щоб відділити святкову вечерю від звичайної. Також обов’язково для кожного єврейського свята трубити в шафар – дуже дивний горн у вигляді рога. Згідно обітниці, при звуках труби архангела та шафару, коли прийде час, Божий народ буде забрано до Господа.
Седер – це символічний шедевр. Кожна річ на столі, кожне слово має значення. Бог попіклувався залишити такі знаки для обраного народу, адже людська пам’ять швидкоплинна.
Pasha_2016_truba
Протягом вечері чаша підіймається 5 разів. Перша чаша – це чаша освячення. Бог – святий і ніщо нечисте не ввійде у Його присутність. Друга чаша – чаша кари. Бог обіцяв та виконав суд над всіма богами Єгипту. Неймовірно, але факт: єгипетський фараон став єдиною людиною, якій волю Божу було об’явлено 10 разів. Його приклад і сумний кінець каже про те, що Божу волю слід виконувати негайно. Але ця чаша – чаша і радості, адже нагадує про все неймовірне, що зробив Бог для спасіння свого народу. Третя чаша – це чаша відкуплення. Бог заплатив за нашу свободу від гріха незбагненно дорогоцінний викуп. Четверта чаша – це чаша хвали, тому що неможливо не дякувати Богу за його чини. П’ята чаша – це чаша пророків, кожного хто назвався послідовником Христа.
Також під час святкування Песаху на столі стоїть тарілка, на якій символічно відображені всі етапи спасіння Божого народу. Зелень – це життя, солона вода – сльози рабів; зелень вмочують в солону воду, щоб згадати, що євреї багато років провели у рабстві Єгипту. Та Богові не так важко було вивести євреїв з Єгипту, як Єгипет з євреїв. Тобто, звільнення від гніту єгиптян не означало звільнення від полону гріха. Корінь редису і тертий хрін саме покликані відобразити цю гіркоту гріха. Варене яйце – символ життя, а життя можливе тільки через Бога і в Бозі. Для євреїв варене яйце зараз символізує їх сум і біль – зруйнований храм, до чого призвели гріхи і переступи народу. Харасет –солодка маса з тертих яблук, меду і горіхів – символізує цемент, яким скріплювалося каміння на будівництві у рабстві; солодка – бо гіркий спогад підсолоджується Божою обітницею про звільнення і відкуплення. Та головним символом є гомілка ягняти – символ чудового спасіння єврейського народу у Єгипті та алегорія іншого Агнця, що прийшов, помер і воскрес для спасіння кожного.
Хліболамання сприймалося інакше, коли ми занурилися у сенс і атмосферу останньої вечері Ісуса. Одночасно, але кожен за своїм столом, ми передавали чашу та хліб один одному і казали: «Це тіло Христа, віддане за тебе» та «Це кров Христа, пролита за тебе». Коли ці слова звучать саме до тебе, вони проникають до самого серця.
Молитва вдячності та пісні прославлення, які завершували служіння, звучали дуже натхненно. Тому що нам є за що дякувати. Так, ми згадували страждання і муки Христа, але неможливо згадувати Його смерть і не пам’ятати про перемогу. Христос Воскрес!
Pasha_2016_Hlibolamannya
biblechurch
Поділитися:

Залишити відповідь

Романюк Микола
Романюк Микола

Старший пастор ІБЦ

Матеріал дотичний до розділу:

Малі групи для жінок

Жіноче служіння ІБЦ

Недільне зібрання

Виберіть зручний час. Три однакових Богослужіння.

9:0011:0013:00

АКТУАЛЬНО 365

Відеогалерея ПО ТЕМАХ

О

П

Р

С

сховатипоказати

© 2022, Ірпінська Біблійна Церква
Розробка та модерація