Далі ми подорожуємо цікавим приморським штатом Гоа, достатньо відомим в Україні. Щоправда, більшість українців поняття не має, що це саме штат. Зі слів пісні «майже-голосу-країни» Наталі Гордієнко, що активно розкручується по телебаченню останнім часом («…Переліт Київ-Гоа…»), а також із модної туристичної реклами вони знають, що це доволі дороге місце екзотичного відпочинку, де можна «доторкнутися» до індійської культури та релігії. Однак, насправді християнських церков у Гоа виявляється більше, ніж індуїстських храмів, тому що вже багато років достатньо велику кількість віруючих у цьому штаті складають католики. Сталося це завдяки Францисові Ксав’єру – іспанцю й дуже відомому місіонеру на Сході, що жив у 16-му сторіччі і проповідував місцевому населенню їхньою мовою – конкані. В екс-столиці штату, місті під назвою Старий Гоа, й досі зберігаються його останки, а церква ця вважається одною з дуже відомих і важливих католицьких святинь. На тій же величній, старовинній площі Старого Гоа є Кафедральний Собор, де Ксав’єр був наставником свого часу, і собор цей  – найбільший християнський храм Азії. Та й не тільки столиця – кожне найменше поселення впродовж  Гоанського узбережжя, вражаючого кольорами квітучих дерев та пальм на сніжно-білому піску, має свою церкву – постійно діючий католицький храм, якому, скоріш за все, більше ніж 200 років. На дверях одного з таких храмів зворушив вислів: «Серце, запалене відносинами з Христом, піклується, щоби передати цей вогонь іншому серцю».

S1490098

Важко сказати, чи дійсно серця усіх Гоанських католиків горять вогнем особистого спілкування з Ісусом, проте враження в нас залишаються доволі приємні. Місцеві люди привітні й усміхнені, відкриті й наївні. Вони дуже часто називають своїх дітей-хлопчиків Францисами (на честь того ж Ксав’єра), а усіх туристів – своїми друзями, з першої ж хвилини знайомства. Вони доволі бідні, проте практично усі володіють англійською мовою – принаймні, розмовною. Вони старанно працюють за невеличкі гроші, щоби відддати дітей у школу, а це їм дається нелегко, тому що перші чотири класи платні, і коштують чимало.
За статистикою цей штат є чи не найбагатшим з усіх індійських штатів. Чи то дякуючи вигідному географічному положенню, чи Божому благословенню – вирішувати вам… Понад дорогою бачимо плакат «Kill your speed, not your life!», що означає «Вбий свою швидкість, а не життя». І здається, цей вислів стосується усього гоанського сьогодення, в усіх його сферах: отої поглинаючої, зажерливої метушні, що, наче полум’я, охопила українців 21 сторіччя, тут зовсім не відчуваєш. Вона ніби тоне в океані, який кожного вечора, під час заходу сонця вкривається розплавленим золотом… Так, неквапом, працюють, так відпочивають і так гуляють тихими залами своїх храмів гоанці. Гоанці із хрестиками на шиї…


Ільницька Зоя
Поділитися:

Залишити відповідь

Романюк Микола
Романюк Микола

Старший пастор ІБЦ

Недільне зібрання

Виберіть зручний час. Три однакових Богослужіння.

9:0011:0013:00

АКТУАЛЬНО 365

Відеогалерея ПО ТЕМАХ

О

П

Р

С

сховатипоказати

© 2022, Ірпінська Біблійна Церква
Розробка та модерація