Автор: ІБЦ Создано: 21.03.2019 16:25 Просмотров: 387

На жаль, навіть серед віруючих існує думка, ніби церква - не місце для політичних розмов. Можливо, теми економіки, політики, соціальних питань вважаються недостатньо духовними.
Але Господь показав нам багато прикладів, як Він бачить відносини людей із владою (1 Тим. 2:1-2, 1 Петра 2:13-14), яким за Божим задумом має бути керівник, в тому числі керівник державою (Тит. 1:6-9), та наскільки осмисленною має бути людина, коли приймає доленосні рішення.
photo5211136842064308701
14 березня напередодні виборів президента України в ІБЦ відбулася панельна дискусія "за кого голосувати християнину", перша подібна подія такого роду. П'ятеро сміливців, які являються членами церковної спільноти, поділилися, чому вони віддають перевагу тому кандидату на пост керівника держави, за якого кожен з них збирається голосувати. Імена були названі і відомих політиків, і тих, хто нещодавно вийшов на політичну арену, але відповідно до рейтингів соцопитувань вони входять десятку найпопулярніших кандидатів, серед них - Петро Порошенко (представляв Владислав Драшпуль), Юлія Тимошенко (предст. Артем Гурін, Володимир Зеленський (предст. Ірина Лук‘янченко, Анатолій Гриценко (предст. Андрій Шеховцов) та Олександр Шевченко (предст. Віталій Грень).

Але для мене цінність цього заходу навіть не в можливості всією громадою в дружніх (!) дебатах розібратися, які в основних кандидатів сильні та слабкі сторони, і не заохотитися розібратися в деталях програм їхніх партій. Хоча ми сім'єю і заохотились, і інформацію для роздумів отримали. Але винесли ми значно більше: практичну навичку, приклад, за якими критеріями християнин може обирати президента. Кожен учасник проаналізував сильні та слабкі сторони особистості та предвиборчого курсу свого обранця, чи людина сімейна, чи вона віруюча (до речі, троє з п'яти представлених політиків заявляють себе християнами, і це непоганий відсоток!). Брати і сестри розважали, як влада кожного з політиків може вплинути на курс країни та на наші родини.

photo5213225334336498500
З нами поділилася Ірина Лук'янченко, яка виступала спікером, вчитель початкових класів, мама двох дітей: "Перший раз в житті перед камерами висловлювати свою думку для мене виявилося важкувато, це не школярам пояснювати взаємозв'язок множення та ділення. Але дякую модераторам за такий формат проведення, в якому не було тиску, не було приниження тої чи іншої думки. Обговорення в церкві подібних тем (як політична) ще раз вчить нас християн приймати відмінну точку зору твоїх братів та сестер і поважати її. У підготовці особисто було складно те, що я не знала запитань і інших учасників-спікерів, хто буде разом зі мною на сцені".
Боже Слово, біблійні цінності - складають принципи, якими слід користуватися не тільки в житті духовному, або особистому, а й суспільному. Мати активну громадську позицію, збудовану на міцній основні - наше право, якщо не обов'язок.
І хоча наша справжня батьківщина в обіймах Христа, доки ми маємо земне життя, Господь дав нам відповідальність піклуватися за країну, в якій нас помістив. До речі, з Адамових часів.

 Слухала та роздумувала Анна Печерська

Додати коментар